Přeskočit na obsah

Volíme Sportovce roku 2021. Hlasujte v prvním kole ankety

Sportovec roku

Začíná 1. kolo ankety Sportovec roku 2021. Členové Klubu sportovních novinářů mají možnost se zapojit do dalšího ročníku nejstarší ankety v Česku, v níž loňské vítězství obhajuje hokejista David Pastrňák. Hlasování v prvním kole bude otevřené do pondělí 29. listopadu.

JAK HLASOVAT

Sportovec rokuVolit můžete po přihlášení do osobního profilu, odkaz na stránku s hlasováním „Sportovec roku“ najdete v levé svislé navigaci pod odkazem „Můj profil“. Nezapomeňte po odhlasování v kategorii jednotlivců přejít i k hlasování pro kolektivy.

Po odeslání do každé z kategorií vám systém automaticky pošle potvrzující e-mail i s informací, pro koho jste hlasovali a jak jste rozdělili své body. Pokud jste toto potvrzení neobdrželi, zřejmě jste hlasovací lístek neuložili a volbu musíte opakovat!

Ke svému hlasování se můžete až do uzávěrky vracet a měnit ho.

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY 2021

V letošním roce budou moct hlasující vybírat z tradičně bohaté nabídky úspěšných sportovních osobností. Na olympijských hrách v Tokiu získalo Česko jedenáct medailí, přičemž zlaté získali v tenisové čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, judista Lukáš Krpálek, vodní slalomář Jiří Prskavec (K1) a sportovní střelec Jiří Lipták (trap), který se stal i evropským šampionem.

Stříbrné medaile v Tokiu vybojovali sportovní střelec David Kostelecký (trap), vodní slalomář Lukáš Rohan (C1), oštěpař Jakub Vadlejch a v tenistka Markéta Vondroušová, bronz přivezli šermíř Alexander Choupenitch (fleret), oštěpař Vítězslav Veselý a debljkajak na 1000 metrů Josef Dostál – Radek Šlouf.

PŘEHLEDNĚ: Seznam největších úspěchů českých sportovců v roce 2021

Barbora Krejčíková prožila životní sezonu i na okruhu WTA, ve dvouhře vyhrála grandslamový Roland Garros a v žebříčku vystoupala na třetí místo. V anketě pro ni můžou členové KSN hlasovat jako pro individuální hráčku a zároveň dát hlas i páru Krejčíková – Siniaková, který kromě olympijského vítězství v Tokia také triumfoval na Roland Garros.

Snowboardkrosařka Eva Samková vyhrála celkové pořadí Světového poháru a získala také bronzovou medaili na mistrovství světa. Světovým šampionem se v kategorii C1 stal vodní slalomář Václav Chaloupka. Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na MS stříbrnou medaili v závodě na 3000 metrů.

Mistry Evropy se stali koulař Tomáš Staněk (v hale), plavkyně Barbora Seemanová na 200 metrů kraul, sportovní střelec Jakub Tomeček ve skeetu i vodní slalomář Vít Přindiš (K1). Hned dvě zlata přivezl z ME kanoista Martin Fuksa (500 a 1000 metrů), na stejných tratích získal i dvě stříbra na MS.

Hokejisté Ondřej Palát a Jan Rutta s Tampa Bay Lightning zopakovali vítězství ve Stanley Cupu, v tradiční anketě Zlatá hokejka zvítězil David Pastrňák, loňský laureát Sportovce roku. Mezi fotbalisty se prosadil Tomáš Souček, vítěz ankety Zlatý míč ČR, Patrik Schick se stal s pěti góly spolu s Cristianem Ronaldem nejlepším střelcem Eura.

Mezi týmy na sebe upozornila basketbalová mužská reprezentace historickým postupem na olympijské hry po 41 letech. V listopadu na ně navázaly české hokejistky, které postoupily na ZOH poprvé v historii. Do čtvrtfinále se na mistrovství Evropy dostaly fotbalový i volejbalový národní týmHlídka kanoistek Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Martina Satková získala titul mistryň světa ve vodním slalomu. Čtyřkajak na 500 metrů ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel, Radek Šlouf přivezl z MS bronz.

Uzávěrka prvního kola je 29. listopadu. Nominace první desítky jednotlivců a tří vybraných týmů bude oznámena 1. prosince, kdy zároveň začne druhé kolo hlasování, které skončí 7. prosince. Vyhlášení ankety proběhne 22. prosince.