Přeskočit na obsah

Ostravští novináři odehráli dva badmintonové turnaje

Ostravská sekce Klubu sportovních novinářů uspořádala dva turnaje MM Cup v badmintonové čtyřhře. Únorovou soutěž vyhrála dvojice Petr Hrabovský – Ivan Ošmera, v květnu zvítězili Kamil Ston a Radim Fréhar.

Prvními držiteli putovního poháru se v únoru stali Petr Hrabovský (ex Večerník) s Ivanem Ošmerou (tréninková skupina CDU), kteeří neprohráli jediný zápas, ani set. Nejlepším ryze mediálním týmem byl pár Pavel Grossmann (MF DNES) a Jakub Nohavica (Deník), nejlepší smíšený pár Dagmar Pacutová (MSK) a Pavel Lefkovič. Největším bojovníkem byl vyhlášen Jiří Tomaškovič z Práva, který nastoupil s bolavými zády, navíc v narychlo složeném páru s Kamilem Stonem.

Druhého dílu novinářského turnaje MM Cup se 26. května 2023 na kurtech Ridera Sport zúčastnilo jedenáct párů. Vítězství urvali Kamil Ston a Radim Fréhar. V základní skupině neztratili ani jeden set, ve finálové skupině remizovali s Jakubem Nohavicou (Deník) a Pavlem Grossmannem (MF DNES), což byla jejich jediná ztráta. Druzí skončili obhájci poháru z premiérové akce Petr Hrabovský (ex Večerník) s Ivanem Ošmerou (ZŠ Kopřivnice), bronz berou Jiří Podhájecký (ex 5+2) s Lukášem Filipovským. Nejlepším ryze novinářským párem byli opět Jakub Nohavica s Pavlem Grossmannem, kteří celkově skončili čtvrtí.