KSN > Zprávy z klubu > Fotbalová sekce > Nejlepší kanonýr fotbalové ligy Beauguel převzal vítěznou trofej od KSN

Nejlepší kanonýr fotbalové ligy Beauguel převzal vítěznou trofej od KSN

Plzeňský fotbalista Jean-David Beauguel při úterní rozlučce obránce Davida Limberského s profesionální kariérou převzal na stadionu ve Štruncových sadech od Klubu sportovních novinářů trofej pro nejlepšího střelce uplynulé prvoligové sezony. Třicetiletý francouzský útočník, který po vypršení smlouvy opouští Viktorii, vstřelil v tomto ročníku nejvyšší soutěže 19 branek a byl jedním ze strůjců nečekaného mistrovského titulu Západočechů.

Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, třetí rok po sobě nepořádala tradiční slavnostní galavečer a k předání poháru od KSN tak opět muselo dojít improvizovaně. „Ceny si moc vážím. Určitě to byla zatím moje nejlepší sezona v kariéře. Stačí se podívat na statistiky. Všechno bylo perfektní,“ řekl Beauguel poté, co premiérově převzal trofej pro krále střelců.

Jeho předchozím maximem v české lize za jednu ligovou sezonu bylo 15 branek. V uplynulém ročníku zvítězil o dva góly před Václavem Jurečkou ze Slovácka. „Přál jsem si skončit na 20 gólech, ale s 19 brankami jsem velmi spokojený. Nemohl jsem čekat více. Skončit na 19 gólech a vyhrát s Plzní titul, to je prostě perfektní,“ uvedl Beauguel.

Zřejmě nejvíce si cení proměněné penalty ze závěru utkání druhého kola nadstavby na Slavii, kde zařídil Viktorii remízu 1:1 a udržel ji v čele tabulky. „To byl možná ne nejhezčí, ale nejdůležitější gól. Ten vše změnil a nasměroval nás k titulu. To byl nejlepší pocit,“ řekl Beauguel. „Nejhezčí gól jsem mohl dát proti Pardubicím, to bylo těsné,“ připomněl pokus „nůžkami“, který v utkání 23. kola skončil na brankové konstrukci. „Hezký byl gól proti Spartě, protože to od nás byl velmi dobrý zápas. Panovala skvělá atmosféra, bylo krásné počasí,“ doplnil kanonýr, který skóroval ve všech pěti kolech nadstavby.

Velmi si užil mistrovské oslavy v centru západočeské metropole, kde se s ním rozloučili fanoušci. „Bylo to úžasné. Nedokážu ani přesně popsat pocity, které jsem cítil. Byly to nejlepší pocity v mém životě. Všichni ti fanoušci, ta atmosféra, vášeň. Bylo to bláznivé,“ uvedl Beauguel. „Teď si odpočinu, dám si dobré francouzské víno a užiju si to s rodinou,“ dodal.