Přeskočit na obsah

Lyžařské závody ovládla Kateřina Nekolná. Novináři mají svoji šampionku

Čtrnáctý ročník Mistrovství České republiky sportovních novinářů ve sjezdovém lyžování má přelomovou vítězku. Na nejvyšší stupínek poprvé vystoupila žena. Všechny své soupeře ve Sportovním areálu Harrachov porazila Kateřina Nekolná z České televize. Závodů Chance KSN Cup 2023 se zúčastnila i řada zajímavých hostů v čele s olympijským vítězem judistou Lukášem Krpálkem.

V hlavní kategorii závodili v obřím slalomu členové a členky Klubu sportovních novinářů. Všechny sporťáky s převahou porazila Kateřina Nekolná, jedna z pouhých dvou žen na startu. Druhého Tomáše Pokorného z Blesku porazila o 1,49 sekundy, bronzový Jiří Rejman z ČT zaostal o dalších devět setin.

Také exhibiční závod sportovních osobností zvládla nejrychleji žena. Skikrosařka Nikol Kučerová potvrdila, že lyžování je její disciplínou a zajela vůbec nejrychlejší čas napříč všemi kategoriemi. Na harrachovském svahu se utkala mimo jiné s judistou Lukášem Krpálkem, baseballisty Petrem Zýmou a Jakubem Hajtmarem či otužilcem a freediverem Davidem Venclem.

Speciálním hostem byl čerstvý český rekordman v rychlostním lyžování Radim Palán. K závodu nastoupil v kompletní závodní výbavě, latexové kombinéze, s aerodynamickou helmou a hlavně na 240 centimetrů dlouhých lyžích s rádiem pro zatáčení 96 metrů. Na zdánlivě neovladatelných lyžích zvládl první kolo v solidním čase 1:05,13 min., čímž porazil řadu soupeřů. „Zatáčet moc nešlo, a tak jsem ve druhém kole jsem zvolil techniku, kterou mám trochu víc zažitou a jel jsem rovně. To už bylo dobré,“ smál se lyžař, který při jízdě šusem dosáhl rychlosti 124 km/h a zajel suverénně nejrychlejší čas 28,71 sekundy. V součtu však ani to na Nikol Kučerovou nestačilo.