Úvod > Aktuality>Zástupce KSN se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme

Zástupce KSN se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme

Fotbalový reportér Petr Šedivý z iDNES.cz / MF DNES se zúčastnil další akce AIPS Young Reporters Programme. Tentokrát s mladými novináři vyrazil do turecké Antalye na SportAccord Convention 2014.

Do Turecka se sjeli přední představitelé Mezinárodního olympijského výboru, mezinárodních i národních sportovních federací, menších neolympijských sportů či zástupci ze sportovního byznysu.

Zpravodajství z této velké sportovně-politické akce tvořil pro AIPS i člen KSN Petr Šedivý, který už se loni díky Young Reporters Programme podíval na fotbalové mistrovství Evropy do 21 let v Izraeli. 

Sport for the YouTube GenerationKromě psaní zpravodajství a rozhovorů se zúčastnil i debaty "Sport for the YouTube Generation", v jejímž rámci diskutoval před zaplněným konferenčním sálem spolu s britským profesorem Andym Miahem, italskou atletkou Alessiou Trostovou, maďarskou plavkyní Katinkou Hosszúovou, britskou paralympičkou Megan Harrisovou a britským novinářem Nickem Butlerem o budoucnosti sportu pro mladou generaci.

AIPS Young Reporters Programme pořádá akce pro mladé novináře z celého světa, kterým dává možnost vyzkoušet si žurnalistickou práci na velkých akcích, navíc v angličtině a pod časovým tlakem.

Nejde však jen o to - účastníci programu navazují kontakty s předními představiteli sportu a také mezi sebou. Kromě zástupce KSN se tentokrát akce zúčastnili ještě mladí novináři z Velké Británie a Itálie.

Dalším českým novinářem v AIPS Young Reporters Programme bude Tomáš Pavlíček, který se v srpnu zúčastní Olympijských her mládeže v čínském Nanjingu.