Úvod > Aktuality>Vydejme se poslední červnovou sobotu na pochod krajem Oty Pavla

Vydejme se poslední červnovou sobotu na pochod krajem Oty Pavla

Branov.jpgI v letošním roce se Klub sportovních novinářů podílí a finančně participuje na pořádání turistického Pochodu Oty Pavla, který se v sobotu 25. června koná v Branově na Rakovnicku již po třiatřicáté.

Trasy pochodu dlouhé 10, 15 a 25 kilometrů vedou krajem, který tolik oblíbený český spisovatel, sportovní novinář a publicita Ota Pavel miloval a zvěčnil ve svých kouzelných povídkách vydaných posléze i v knižní podobě.

Stejně jako knihy Smrt krásných srnců či Jak jsem potkal ryby, i trasy pochodu vedou do nezapomenutelných míst Křivoklátska. K Rozvědčíku, Čertově skále, přívozu V Luhu s chalupou Jana Proška, kde je zřízena pamětní síň Oty Pavla, kolem řeky Berounky.

Poslední červnovou sobotu startuje v Branově pochod mezi sedmou a desátou hodinou, turisté, stejně jako vy se můžete hlásit přímo na místě a vybrat si jednu ze tří tras.

V minulosti bývalo tradicí, že i sportovní novináři pochod absolvovali, takže by bylo příjemné na jejich kroky křivoklátskou krajinou navázat. A třeba se v Branově setkat se sportovci, jež Ota Pavel ve svých podmínkách zvěčnil a kteří sem rok co rok najdou cestu.

Bratři Svojanovští či Rudolf Kučera nevynechali v posledních letech ani jeden ročník, mnohokrát do Branova zavítala i Věra Čáslavská.