Úvod > Aktuality>Sportovní akce KSN>Novinářským šampionem ve sjezdovém lyžování je Zdeněk Janda

Novinářským šampionem ve sjezdovém lyžování je Zdeněk Janda

Novinářské mistrovství České republiky ve sjezdovém lyžování má nového šampiona. Po letech nadvlády Tibora Alföldiho zvítězil Zdeněk Janda, redaktor deníku Sport. V obřím slalomu v Harrachově za sebou nechal druhého místě Jiřího Rejmana z České televize a třetího Petra Žaloudka z Blesku. Mezi ženami byla nejrychlejší Karolína Tomášková z TV Nova.

Lukáš Krpálek

Tradiční ČEZ KSN Cup měl opět hvězdně obsazený exhibiční závod osobností. Na startu byl i olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek, který prohrál souboj se svým trenérem Petrem Lacinou. "Pěkně mě to štve," poznamenal, pak ovšem přiznal, že na sjezdových lyžích stál naposledy před třemi lety.

To biatlonistka Veronika Vítková si postěžovala na pomalé lyže. "Nikdo se jim několik let asi nevěnoval, příště si beru svoje skialpinistické lyže," komentovala to s úsměvem.

Mezi sportovci byl nejrychlejší bývalý juniorský mistr světa ve slalomu Filip Trejbal, který o sekundu porazil někdejšího skikrosaře Tomáš Krause. Nechyběl bývalý snowboardcrossař Michal Novotný či fotbalisté Luděk Zelenka a Petr Švancara.

Bývalý novinářský šampion Tibor Alföldi po odchodu z médií startoval v kategorii hostů, kde obsadil druhé místo za domácím Janem Konopkou ze Sportovního areálu Harrachov.

Výsledky ČEZ KSN Cupu v přiloženém souboru.

Fotografie ze závodu najdete v galerii.