Úvod > Aktuality>Sportovní akce KSN>Klučinová v exhibici porazila Dvořáka, Šebrleho i Špotákovou

Klučinová v exhibici porazila Dvořáka, Šebrleho i Špotákovou

Kladno - Sedmibojařka Eliška Klučinová prokázala, že je aktuálně nejlepší českou vícebojařkou a v zážijovém exhibičním souboji ve vrhu koulí v Kladně porazila Romana Šebrleho, Tomáše Dvořáka i Barboru Špotákovou. Byla nejlepší v součtu vrhů pravou rukou, levou rukou a otočkou. Druhý byl šéftrenér atletické reprezentace Dvořák, třetí místo obsadila Špotáková a pod stupni vítězů skončil Šebrle, který letos ukončil kariéru. Doprovodný čtrnáctý ročník desetiboje Klubu sportovních novinářů vyhrál posedmé Tibor Alföldi ze sportovní redakce ČTK, který se na trůn vrátil po pěti letech.

 

Leták.jpg

Na stadionu na Sletišti panovala uvolněná atmosféra. Třebaže exhibici zkrápěl vydatný déšť, sportovci neztráceli humor a dobrou náladu. "Dvořka, počkej ještě," houknul Šebrle na trojnásobného mistra světa, který se připravoval ke svému pokusu. "Co je?" zvedl se Dvořák z vrhačského postoje. "Nic, už můžeš," odvětil se smíchem Šebrle. "No, parádně mě rozhodil, ale stejně mu to bylo prd platné," řekl Dvořák. 

Klučinová si vítězství nad bývalými desetibojařskými šampiony užívala. "Porazit chlapy, navíc takové vícebojaře, to se vždycky není," usmívala se sedmá žena z letošního MS v Moskvě. Soutěž rozhodovala mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. "Konečně se nemusím honit a mám klidnou úlohu," libovala si při zvedání praporků.
Špotáková byla na roztrhání, neboť se kromě autogramiády, tiskové konference a exhibice musela věnovat čtyřměsíčnímu synkovi Jankovi. "Už se pomalu učím si ten čas zorganizovat, abych mohla pořádně začít trénovat," uvedla Špotáková, kterou do Kladna doprovodili přítel Lukáš, maminka Ludmila i fenka Kevinka.
Rozvernou náladu při exhibici, která byla doprovodnou akcí každoroční Atletiky pro děti, doplnili svými vtipy také olympijský vítěz v moderním pětiboj David Svoboda a čerstvý mistr světa světa ve vodním slalomu kajakář Vavřinec Hradilek. "Aspoň jsme konečně k něčemu dobrý," smáli se, když nosili vícebojařům koule.
Na kladenské Sletiště navzdory deštivému počasí zavítalo na 350 dětí.