Úvod > Aktuality>Sportovní akce KSN>Jiří Rejman novinářským šampionem v lyžování

Jiří Rejman novinářským šampionem v lyžování

Televizní komentátor Jiří Rejman z ČT byl nejrychlejší v obřím slalomu na tradičním novinářském šampionátu. Titul mistra České republiky získal znovu po třech letech. Loňský vítěz Zdeněk Janda skončil tentokrát druhý. Na třetím místě skončila nejlepší z žen Kateřina Nekolná.

CEV_5867.jpg

Více než 60 vyznavačů zimních sportů se zúčastnilo v Harrachově dvanáctého ročníku exhibičního závodu ČEZ KSN Cupu, mistrovství republiky sportovních novinářů a jejich hostů v obřím slalomu. Poměřit síly se svými kamarády na apríla přijeli také judista Lukáš Krpálek, olympijský vítěz z Ria, či stříbrný medailista z Pchjongčchangu biatlonista Michal Krčmář.

„To je poprvé, co letos konečně nemusím jet někam do kopce,“ utrousil s úsměvem biatlonista Krčmář ve startovní brance závodu na červené sjezdovce na Rýžovišti. „A také nemusíš cestou nic trefovat,“ doplnili ho z legrace kamarádi. „My si to rozdáme mezi sebou,“ komentoval Krpálek, s nímž přijeli do Harrachova i jeho kouč Petr Lacina či kolega z reprezentace Petr Ivan.

Ve startovní listině nechyběl bývalý reprezentant Borek Zakouřil, jasně nejrychlejší lyžař dne, ani dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus. Ten se těsně musel sklonit před uměním Radka Čermáka, který prokázal, že jako čerstvě osmý muž z mistrovství světa v rychlostním lyžování umí jezdit i se zatáčkami. „Ale radši bych to vzal rovně dolů,“ pousmál se Čermák.

Jízdu na čas si vyzkoušela také desítka děti z České olympijské nadace, nechyběl ani bývalý reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek, snowboardista Michal Novotný či paralympijští reprezentanti Miroslav Lidinský a Pavel Bambousek a mnohonásobná vítězka deaflympiády Tereza Kmochová.

Kompletní výsledky ZDE

CEV_6199.jpg