Úvod > Aktuality>Sportovní akce KSN>Jedeme závodit na lyžích do Rokytnice nad Jizerou!

Jedeme závodit na lyžích do Rokytnice nad Jizerou!

Rokytnice nad Jizerou - Olympijská vítězka ze Soči ve snowboardcrossu Eva Samková, stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek nebo žokej Josef Váňa budou v úterý v Rokytnici nad Jizerou spolu soupeřit ve sjezdovém lyžování. Spolu s dalšími známými českými sportovci se zúčastní osmého ročníku RWE KSN Cupu, mistrovství republiky sportovních novinářů v obřím slalomu.
Samková předčasně ukončila sezonu, aby se v poolympijském roce dala psychicky i fyzicky dohromady. A v Rokytnici vymění prkno za lyže. "Už jsem v brankách jezdila, bude to dobrý," ujistila s úsměvem Samková. I Hradilek má podobnou zkušenost za sebou, do Rokytnice přijede den po svém návratu z Nového Zélandu. Váňa před lety dokonce pracoval jako člen horské služby na Pradědu a i po šedesátce prý rád lyžuje.
Kromě více než dvaceti žurnalistů pojedou závod také tělesně postižený lyžař Miroslav Lidinský, několikrát oceněný válečný veterán z Afgánistánu, i tři další jeho kolegové z řad paralympiků. Mezi branky bude netradičně jezdit také Šárka Pančochová, pátá žena ve slopestylu ze Soči.
Chybět nebudou další vodní slalomáři Vít Přindiš a Stanislav Ježek, šestá dvojice z týmového sprintu z nedávného mistrovství světa ve Falunu v běhu na lyžích Dušan Kožíšek a Aleš Razým, skokan na lyžích Jan Matura či rychlostní lyžař Radek Čermák. "Vezmu se svůj aerodynamický oblek, abych byl zase nejrychlejší," žertoval Čermák.