Úvod > Aktuality>Proběhly novinářské cesty, projekt podpory menších sportů pokračuje

Proběhly novinářské cesty, projekt podpory menších sportů pokračuje

Klub sportovních novinářů pokračuje v projektu podpory medializace malých sportů. V jeho rámci se letos už uskutečnily cesty na rychlobruslařské mistrovství Evropy v Heerenvenu (6 osob) a na mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (8 osob).

KSN od loňského roku ve spolupráci s Českým olympijským výborem vytváří fond, z něhož se financují novinářské cesty na vybrané akce. Cesta do Heerenvenu se uskutečnila z prostředků vyčleněných na minulý rok za pomoci agentury Sport Invest. Z letošního rozpočtu pak už byla financována cesta na MS v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě, na této cestě se finančně podílel Svaz lyžařů ČR.

Projekt bude nadále pokračovat a v blízké budoucnosti výbor KSN oznámí další vybrané akce pro letošní rok.

Sportovní události vybírá výbor KSN a zavazuje se dbát na pravidelné střídání sportů. Podmínkou finanční podpory ze strany KSN je spolupráce redakcí a svazů. Redakce se musejí na cestě finančně podílet a svazy poskytnou maximální pomoc médiím zejména v místě konání akce.

KSN se zavazuje pravidelně střídat zástupce médií s celostátním dopadem, přednost mají velká média. Výbor KSN také rozhodne o výši příspěvku. Na finanční podporu není právní nárok. Garantem projektu ve výboru KSN je Martin Hašek.

Výbor KSN