Úvod > Aktuality>KSN chystá další mediální podporu menších sportů

KSN chystá další mediální podporu menších sportů

Výbor Klubu sportovních novinářů dal v roce 2016 na podporu medializace malých sportů 80.000 korun, další investice chystá také v příštím roce.

V tomto roce podpořil částkou 40.000 korun mistrovství Evropy v judu, kam odcestovalo pět zástupců médií, stejnou sumu investoval také do olympijské kvalifikace basketbalistů v Bělehradě, kde bylo rovněž pět českých novinářů z velkých tuzemských médií.

Na rok 2016 měl KSN ve spolupráci s Českým olympijským výborem připravenu stejně jako o rok předtím částku 120.000 korun. Zbývající sumu 40.000 korun chtěl Výbor KSN investovat do úvodního závodu Světového poháru v biatlonu v Östersundu, ale vedení biatlonového svazu se odmítlo na akci finančně podílet. Místo toho vyšleme zástupce KSN na ME v rychlobruslení ve víceboji na začátku ledna v Heerenveenu (Martina Sáblíková) a budeme se podílet na novinářské cestě na mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v polovině března v Sierra Nevadě (Šárka Pančochová, Ester Ledecká a Eva Samková).

Výbor KSN rovněž jedná o podpoře projektu ze strany Českého olympijského výboru i pro rok 2017. 

Sportovní události vybírá výbor KSN a zavazuje se dbát na pravidelné střídání sportů. Podmínkou finanční podpory ze strany KSN je spolupráce redakcí a svazů. Redakce se musejí na cestě finančně podílet a svazy poskytnou maximální pomoc médiím zejména v místě konání akce. KSN se zavazuje pravidelně střídat zástupce médií s celostátním dopadem, přednost mají velká média. Na každou akci vyšle KSN maximálně pět zástupců médií podle finanční náročnosti. Výbor KSN také rozhodne o výši příspěvku. Na finanční podporu není právní nárok. Garanty projektu ve výboru KSN jsou Tibor Alföldi a Martin Hašek.

Výbor KSN