Úvod > Aktuality>Jednání s tiskovými mluvčími fotbalových klubů

Jednání s tiskovými mluvčími fotbalových klubů

Klub sportovních novinářů a vedení jeho fotbalové sekce pravidelně jednají s FAČR a LFA o podmínkách pro práci na stadionech. Před novou sezonou jsme se sešli také s tiskovými mluvčími ligových klubů. Zápis ze schůzky sepsal kolega Karel Felt:

V pondělí 20. července jsem se jako zástupce výboru KSN ČR a jeho fotbalové sekce zúčastnil jednání tiskových mluvčí prvoligových fotbalových klubů. Upozornil jsem na problémy, které komplikují naši práci, především nekvalitní wifi (v Příbrami asi po desáté slíbili nápravu), počet míst a jejich „ochrana“ před fanoušky i špína na novinářských místech v Mladé Boleslavi. Ostrava na novém stadiónu a nováčci z Olomouce a Zlína mě ujistili, že u nich je, co se týká potřeb novinářů, vše v pořádku.

Slíbeno bylo respektování celostátně platných průkazek a přísnější kontrola tzv. „onlajnistů“, z nichž mnozí jen zabírají místa, protože se jdou především podívat na fotbal. Slíben byl i předligový servis už na čtvrtek a na požádání i lepší kontakt s hráči, případně trenéry v průběhu týdne. Žádat musíme přes tiskové mluvčí, kteří budou i na venkovních zápasech svých týmů. Naší povinností je, akreditovat se na exponované zápasy v klubech, kde je nižší kapacita míst pro novináře.

Vyvstala otázka mixzón a tiskových konferencí po zápasech (v řádech je tiskovka 15 minut po utkání). Televize jako jediné médium, které si za ligu platí, požaduje prostor pro kameramany a redaktory v mixzónách, aby měla k dispozici hráče a k tomu víc klidu a netlačila se s píšícími, kteří navíc strkají diktafony před kamery. Dohodli jsme se, že vytvoříme pracovní skupiny, kde budou zástupci STES, LFA, tiskových mluvčí a KSN ČR, která bude v průběhu podzimu hledat kompromisní řešení, které bude vyhovovat všem.
Styčným důstojníkem pro tiskové mluvčí i nás je Dan Hajný.

Karel Felt