Úvod > Aktuality>Dohodli jsme pravidla komunikace s fotbalovou reprezentací

Dohodli jsme pravidla komunikace s fotbalovou reprezentací

Ve čtvrtek 6. března se v Pivnici Štupartská uskutečnila schůzka s trenérem české fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou a zástupci PR oddělení FAČR Ondřejem Lípou a Martinem Gregorem. Akci pořádali společně KSN ČR, FAČR a partner fotbalu i fotbalových novinářů Gambrinus, za což mu patří dík.

První část byla věnována ještě utkání s Norskem, druhá pak nastolení podmínek komunikace s reprezentací. Dohodli jsme dvě varianty pro tzv. krátké a dlouhé srazy.

 

Krátké srazy

Sejdeme se 20 minut před začátkem mediálních aktivit. Dohodneme se zástupcem PR oddělení FAČR jména hráčů ve dvou „vlnách“ po dvaceti minutách. V první vlně bude Petr Čech + čtyři námi vybraní hráči, ve druhé Tomáš Rosický + čtyři námi vybraní hráči a ve třetí trenér Vrba. Samozřejmě u Čecha a Rosického platí, pokud budou přítomni. Na předzápasovou TK příjde trenér a kapitán.

 

Dlouhé srazy

První den je stejný model, další dny přijdou vždy tři hráči podle našeho výběru. Každý hráč během srazu přijde jen jednou. Výjimkou jsou kapitán a trenér, kteří budou na předzápasové TK. Je možné se dohodnout podle potřeby některý den na asistentovi či lékaři, pokud by došlo k nějakému problému.

 

Model po zápase

Po utkání přijdou tři hráči, na nichž se budeme domlouvat se zástupcem PR oddělení FAČR. Vytvoří se prostor ve tvaru písmene U, kolem něhož se rozmístí média, tedy TV, píšící. Na TK přiíde trenér. Další hráče je možné chytit při jejich odchodu do autobusu.

V kvalifikačních zápasech však platí pravidla UEFA, tedy hráči procházejí mixzónou postupně přes TV - majitele vysílacích práv, ostatní TV a píšící. Na TK chodí jen trenér.

Druhý den po akci bude klasická TK v Praze (v případě dvojzápasu po tom druhém).

 

Zlatý míč a ankety

Vyhlášení Zlatý míč bude mít novou podobu. Hlasují v něm tak jako dosud všichni fotbaloví novináři - členové KSN ČR. Vyhlášen bude v rámci Galavečera Gambrinus ligy 1. 6., kde bude předána i trofej pro krále ligových kanonýrů, kterou rovněž předává KSN ČR. Na galavečeru budou vyhlášeny v přímém TV přenosu také nejlepší hráč GL, trenér, cizinec a XI. GL za uplynulý ročník, o níž budou hlasovat fanoušci.

Na nominačním večeru 26. 5. budou vyhlášeni tři kandidáti ve zmíněných anketách (kromě kanonýra a XI). Vyhlásíme a předáme tam ceny v anketách fair play, nejlepšímu brankáři, obránci, záložníkovi, útočníkovi, rozhodčímu a asistentovi. O formě anket a hlasování jednáme s Ligovou fotbalovou asociací, která je naším partnerem. Pravděpodobným formátem je „akademie“, v níž budou hlasovat trenéři a kapitáni prvoligových týmů a KSN ČR „dodá“ dalších 32 členů. V rámci výboru KSN ČR a fotbalové sekce zvažujeme, že by hlavní redakce měly 2 hlasy, ty menší 1 hlas. O všem budeme včas informovat.

 

Za výbor KSN ČR a fotbalovou sekci
Karel Felt