Úvod > Aktuality>Ankety>Výstava Sportovní fotografie roku prodloužena do 9. března

Výstava Sportovní fotografie roku prodloužena do 9. března

Výstava nejlepších sportovních fotografií loňského roku na Staroměstské radnici v Praze byla pro velký zájem prodloužena až do 9. března. Podle plánu však už skončily obě divácké soutěže. Návštěvníci svými hlasy zvolili vítěze v kategoriích Sport v Praze a Sport a volný čas.

V kategorii Sport a volný čas vyhrál Jaroslav Svoboda s fotografií

Události posledních dní přivedly do výstavních prostor vyšší počet diváků. Mnozí spojili návštěvu s pondělním vítáním českých olympioniků. V úterý 27. února pak zvýšený ruch v sálech způsobilo vítání sportovců ze Zimních olympijských her dětí a mládeže.

Poslední únoroví návštěvníci měli ještě možnost hlasovat ve dvou doprovodných soutěžích. V kategorii Sport a volný čas hosté vybrali fotografii "Masters days, rodinná pohoda", která zachycuje evropský šampionát veteránů v cyklokrosu. Autor Jaroslav Svoboda získal jako odměnu voucher na víkendový pobyt od partnera soutěže agentury CzechTourism. Vítězem v soutěži Sport v Praze se stal snímek "Pražské schody 2017" od Michala Červeného, který vyhrává 10 000 korun od hlavního města Praha.

Praha se už jednoznačně stala sportovní metropolí evropského významu, na což můžeme být hrdí. Pražané rádi sami sportují i fandí výkonům sportovních hvězd. Základem sportu je pohyb a zachycení pohybu na fotografii je velmi obtížnou disciplínou. Ale když se to umí, je to paráda, což dokládají i snímky na výstavě, uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Volný fotograf Michal Červený je nejúspěšnějším autorem soutěžní přehlídky Sportovní fotografie roku 2017. Z vyhlašování kategorií vybíraných odbornou porotou si při vernisáži odnesl hlavní cenu za fotografii "Cape Epic", první místo v kategorii SportArt a zvláštní cenu poroty v kategorii Série.

7_MichalCerveny_B.jpg

Výstava Sportovní fotografie roku 2017 je bilanční přehlídkou stejnojmenné novinářské soutěže. Vernisáž, na kterou dorazili olympijští vítězové Dominik Hašek, Milan Hnilička a Jaroslav Kulhavý, předseda ČOV Jiří Kejval, předseda ČUS Miroslav Jansta a další významní hosté, proběhla v pátek 2. února. Ucelenou přehlídku 78 nejlepších snímků roku 2017 doplňuje výstava Zlaté Nagano autorů Eduarda Erbena, Jiřího Pekárka, Herberta Slavíka a Michala Růžičky.

Po prodloužení bude přehlídka přístupná až do pátku 9. března, otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

Základní vstupné: 50Kč.
Snížené: 20Kč (děti do 15 let, důchodci a ZTP); děti do 6 let zdarma.
Rodinné: 100Kč (2 dospělí a 1 nebo 2 děti).

Výstava navazuje na tradici výročních přehlídek založenou legendami novinářské fotografie v roce 1971. Poslední soutěžní ročník proběhl v roce 2001, a pak do roku 2010 pokračovaly nesoutěžní přehlídky. Po sedmileté úplné odmlce Klub sportovních novinářů retrospektivní výstavy sportovních fotografií nyní obnovil ve spolupráci s pořadatelskou agenturou Seven Days Agency, s.r.o.