Úvod > Aktuality>Ankety>Sportovec roku jde do finále. Hlasujeme ve druhém kole

Sportovec roku jde do finále. Hlasujeme ve druhém kole

První kolo zúžilo výběr nejlepších sportovců na deset jednotlivců a tři kolektivy. Anketa Sportovec roku 2017 jde do finále, odstartovalo hlasování ve druhém kole, zapojit se můžete do čtvrtka 7. prosince, kdy je v poledne uzávěrka. Hlasujte jako tradičně ve svém osobním profilu na stránkách www.ksn.cz.

Volit můžete po přihlášení do osobního profilu, odkaz na stránku s hlasováním "Sportovec roku" najdete v levé svislé navigaci pod odkazem "Můj profil". Nezapomeňte po odhlasování v kategorii jednotlivců přejít i k hlasování pro kolektivy.

Po odeslání do každé z kategorií vám systém automaticky pošle potvrzující e-mail i s informací, pro koho jste hlasovali a jak jste rozdělili své body. Pokud jste toto potvrzení neobdrželi, zřejmě jste hlasovací lístek neuložili a volbu musíte opakovat!

Ke svému hlasování se můžete až do uzávěrky vracet a měnit ho.

 

FINÁLOVÁ NOMINACE

JEDNOTLIVCI

Josef DOSTÁL (kanoistika) - zlato (500 m) a bronz (1000 m) na MS

Martin FUKSA (kanoistika) - zlato (500 m), stříbro (1000 m) na MS, zlato na ME (500 m)

Gabriela KOUKALOVÁ (biatlon) - zlato (sprint), stříbro (vytrvalost. z.), bronz (stíhací z.) na MS, 2. v celkovém pořadí SP

Ester LEDECKÁ (snowboarding) - zlato (obří slalom), stříbro (slalom) na MS, vítězka SP

Adam ONDRA (sport. lezení) - vylezl cestu obtížnosti 9c

Karolína PLÍŠKOVÁ (tenis) - první Češka jako světová jednička

Martina SÁBLÍKOVÁ (rychlobruslení) - zlato (5000 m), stříbro (3000 m), vítězka SP na dlouhých tratích

Ondřej SYNEK (veslování) - zlato na MS, zlato na ME

Barbora ŠPOTÁKOVÁ (atletika) - zlato na MS, vítězka Diamantové ligy

Jakub VADLEJCH (atletika) - stříbro na MS, vítěz Diamantové ligy

KOLEKTIVY

Fotbalisté SK Slavia Praha - mistři ligy

Hokejisté HC Kometa Brno - mistři extraligy

Reprezentace ČR v malém fotbalu - zlato na MS, stříbro na ME

Do finálové desítky postoupilo sedm stejných sportovců jako v loňském roce. Chybí však obhájce prvního místa. Judista Lukáš Krpálek kvůli zdravotním problémům část sezony vynechal a v letošní anketě obsadil 18. místo.

Z desítky dále vypadli už jen vodní slalomář Jiří Prskavec a biker Jaroslav Kulhavý.

Nováčky jsou Ester Ledecká, Martin Fuksa a Jakub Vadlejch. Všichni tři jsou v nominaci úplně poprvé, ale Ledecká už dvakrát hostem na galavečeru byla: v letech 2013 a 2015 totiž získala titul Junior roku.

Ač chybí loňský vítěz, přesto by letošní finalisté dohromady poskládali pět křišťálových korunek pro vítěze. Tři by mohla přinést Martina Sáblíková (2007, 2009, 2010), dvě Barbora Špotáková (2008, 2012).

Sedm letošních finalistů se pyšní titulem mistr světa za rok 2017. Biatlonistka Gabriela Koukalová, snowboardistka Ester Ledecká, rychlobruslařka Martina Sáblíková, veslař Ondřej Synek a atletka Barbora Špotáková získali tituly v olympijských disciplínách. Kanoisté Josef Dostál a Martin Fuksa mají zlato na neolympijské trati 500 metrů, ale zároveň získali medaile i v disciplínách, které do programu OH patří.

Jediným mistrem světa v olympijské disciplíně, který se mezi nejlepší sportovce nedostal, je vodní slalomář Ondřej Tunka, který skončil na jedenáctém místě. K postupu do finále mu chybělo 151 bodů.

Sestavu mistrů světa na závěrečném galavečeru doplní tenistka Karolína Plíšková, atlet Jakub Vadlejch a sportovní lezec Adam Ondra.

Tenistka Plíšková se jako první Češka stala světovou jedničkou, vyhrála tři turnaje WTA Tour. Oštěpař Vadlejch vyhrál Diamantovou ligu a získal stříbro na mistrovství světa.

Lezec Ondra překvapil v minulém roce, kdy se dostal do desítky na úkor olympijských medailistů. Letos si postup zopakoval, hlasující novináři ocenili zejména jeho výkon v norském Flatangeru, kde vylezl nejtěžší cestu obtížnosti 9c.

Po letech, kdy v kategorii týmů dominovala družstva složená z individuálních sportovců (tenisová družstva, štafety), letos uspěli reprezentanti kolektivních sportů. V nominaci jsou čeští reprezentanti v malém fotbale, fotbalisté Slavie a hokejisté Komety Brno.

S odstupem dvaceti bodů skončil na čtvrtém místě čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf.

Podrobnosti v tiskové zprávě